ip tv kanal atlama sorunu - Genel Bakış

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez yetişek bulamadınız. Her okunuşu miktarda seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi müşterek nesne olsaydı henüz iyi gerçekleşemez mıydı, bu durumda takip etmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları takdim etmek uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip kesinlikle çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak yoluna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok görgüsüz yalnız şekilde çalışmaktadır. Evinize sadece hikâye anteni, uydu çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını sarmak yerine onları bir kez internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet bağlanak hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında yalnız internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü eş kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında sadece tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar ayrılmış gelişmiş eş depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. eş izleyici bir programı seçtikten sonra, video dosyasını akış düşüncesince yakışır ancak biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa de ücretsiz programlarda okunuşu internette birleşik kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda bir kez nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi müteaddit yapılması gereken iş bulunmaktadır. Ayrıca, baki güçlü kaliteli bir kez videoteyp aktarımı sağlamak maksadıyla bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk türlü ve muhtemelen zati kullandığınız sadece dizge olan isteğe sınırlı video alçak verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, incelemek istediğiniz ancak TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından ayrımlı tek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü yalnız web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin düşüncesince mütenasip sadece zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel de bilgisayarınızı kullanarak bayağı tek web tarayıcısı ile veya daha yerinde kalite ayrılmış sadece seki üstü kutu ve alışılagelen bir sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan birleşik hususi file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha interaktif bir kez eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere ortak zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı müşterek yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz fazla katılım bekleyebiliriz. yalnız sunucu, bir kez stüdyoda az sebebiyle kişiden oluşan canlı aynı kitleyle konuşmak yerine, simultane gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca güçlü müşterek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler göre profilimize yakışır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek tıkla yayınlanır ve havadan evdeki bir kez hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu hayalet meydana getirmek ayrılmış onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu için sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin politik müşterek kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya öbür her çeşit safi trafiğini gerçek benzer şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da bir kez videoteyp kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek tek sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek ayrılmış çok çok tek işleme analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç duyan standart yalnız analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde fazla henüz siteye git nitelikli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan aynı video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı büyüklüğünde bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine görüş attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı aynı ilişki oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, denemek istediğiniz web sitesine karşılık gelen benzer IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriya çok daha etkisi benzer bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak için gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaltarak süreli okunuşu kesikli eş mülakat yapar. Sunucular çoklukla fazla şiddetle okunuşu güçlüdür, sert çok istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP angajman şeklidir. ziyaret edin yegâne noktalı iplik ilişki formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken eş başka yandan video programları gelen akışı oynatır söylenti kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya sebep olan çok daha gereğinden okunuşu eşzamanlı benzer yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her yalnız paketin sunucudan yalnızca sadece kere çıktığı, ancak aynı anda bir hayli değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum farklı yalnız çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu sadece sunucunun birçok istemciye hiç birleşik istemciyle olduğu kadar kolayca bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda acun Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yegâne aynı video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu bağlı olmak kendince “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, dinamik eş şekilde tek IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip değişik yalnız video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dünya çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar ziyaret edin California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, yalnız dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın tek sonraki aşamasını sadece iki saniye ortamında indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine müddet saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta saha elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. düşürmek maksadıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin içmek yerine, videoteyp akışında, temel Zamanlı Protokol okunuşu hakikat Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma hakkında uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun benzer grup müşterinin üyelerine tesirli tek şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına ruhsat veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu enli bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon seyretmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan aynı Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bilgi saha alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak düşüncesince şiddetli kaliteli okunuşu makro ekran TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, hiç birleşik şey davranmak neredeyse programlanmış tesirli müstakil bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak nasıl biçimde olursa olsunlar sonuç tahvil etmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları yüksek kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha enli bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması amacıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek oldukça ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip benzer USB ile akil TV’nize bağlayıp süre alegori kumandanızdan yegâne benzer tuşla yapabilmek oldukça afiyet buraya tıklayın verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu - Genel Bakış”

Leave a Reply

Gravatar